Wspólnicy

Dariusz Polański

Adwokat / Arbiter / Doradca Restrukturyzacyjny

 

Emilia Polańska

Radca Prawny / Doradca restrukturyzacyjny / Mediator sądowy

 

Aneta Taborowicz

Radca Prawny

 

Dariusz Polański

Adwokat / Arbiter / Doradca Restrukturyzacyjny

Od wielu lat prowadzę kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych, w tym dużych spółek prywatnych i spółek z sektora publicznego. Stale współpracuję z firmami z branży budowlanej i usługowej. Wśród moich Klientów są spółki z sektora energetycznego, produkcyjnego oraz motoryzacyjnego. Doskonale znam też specyfikę i zagadnienia prawne związane z prawem spółdzielczym oraz prawem zamówień publicznych.
Prowadzę doradztwo prawne na rzecz Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Kielcach, którego moja Kancelaria jest aktywnym członkiem.
Mając na uwadze branże w jakich działają obsługiwani przeze mnie moi Klienci, spektrum zagadnień prawnych, którymi zajmuję się na co dzień, dotyczy przede wszystkim prawa gospodarczego, cywilnego, prawa energetycznego, kwestii środowiskowych, prawa budowlanego, prawa pracy, prawa zamówień publicznych oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Potrzeba nowych wyzwań spowodowała, iż w zakresie moich zainteresowań zawodowych znalazły się też zagadnienia dotyczące prawa nowych technologii.

Szeroki zakres zdobywanej wiedzy, doświadczenia oraz codziennej praktyki zawodowej pozwala mi w sposób kompleksowy i wielowymiarowy pomagać moim Klientom zarówno na płaszczyźnie prawnej jak i biznesowej. W sposób płynny łączę ze sobą różne zagadnienia, dziedziny oraz dyscypliny, a także wyciągam z nich wnioski, które przekładam na konkretne i praktyczne rozwiązania.
Jestem praktykiem jednoczesnego strategizowania i synergizowania wszystkich podejmowanych działań. Zawodowo i prywatnie interesuję się zagadnieniami związanymi z gospodarką, finansami i prowadzeniem biznesu. W obszarze moich zainteresowań znajduje się ponadto prawo nowych technologii, w tym tematyka sztucznej inteligencji oraz technologia blockchain.
Od wielu lat jestem doradcą restrukturyzacyjnym. Pełnię rolę syndyka w postępowaniach upadłościowych. Zajmuję się sprawami z zakresu prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.
Od 2008 roku jestem także Arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach.


Wykształcenie

studia MBA, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

studia podyplomowe „Prawo europejskie”, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie

aplikacja adwokacka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Kielcach

Uniwersytet Łódzki, Wydział Prawa i Administracji

Zainteresowania

Gospodarka, ekonomia, zarządzanie zmianą podmiotów gospodarczych, zarządzanie zasobami ludzkimi, rynki kapitałowe, fizyka teoretyczna, sztuczna inteligencja, analityka predyktywna, historia cywilizacji, nowoczesne technologie.

Kontakt

WhatsApp / Signal / kom.: 600 812 903
e-mail: dariusz.polanski@polanscy-taborowicz.pl

Polańscy Taborowicz
Kancelaria Prawna s.c.

Facebook

adres:
ul. Warszawska 31, lok. 16, 17
25-518 Kielce 

e-mail: kancelaria@polanscy-taborowicz.pl
tel.: 41 343 16 38

Adwokat Dariusz Polański
kom. 600 812 903
Radca Prawny Emilia Polańska
kom. 609 504 567
Radca Prawny Aneta Taborowicz
kom. 507 372 402